Yıldırım Belediyesi’nden çocuklara kayak dersi

Yıldırım Belediyesi'nden çocuklara kayak dersi (3)
Çocukların yarıyıl tatillerini en verimli şekilde değerlendirmesi için bir dizi etkinlik düzenleyen Yıldırım Belediyesi, Çocuk Tiyatroları Festivali’nin ardından, Beyaz Cennet Uludağ’da çocuklar için kayak eğitimi verdi. Eğitim düzeylerine göre başlangıç ve orta olmak üzere iki gruba ayrılan ve Yıldırım Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki kayak hocalarının gözetiminde çalışan çocuklara ilk etapta kayak ayakkabısı tanımı, bağlama ve öne, geri makasla kayma eğitimi verildi. Temel eğitimlerin ardından Yıldırımlı çocuklar, kayakta yürüyüşler, tırmanma ve kar sapanı ile durmayı öğrendi. Uludağ’da konaklayan öğrenciler, aldıkları 14 saatlik teorik ve pratik eğitim ardından kar üzerinde birbirleriyle yarıştı.

 

Yıldırım Belediyesi'nden çocuklara kayak dersi (4)

 

SPOR ŞEHRİ YILDIRIM

 

Yıldırım’ın artık farkındalık oluşturan projelerle adından bahsettirdiğini ve Türkiye’ye örnek olduğunu aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Özellikle 250 bine yakın genç nüfusa sahip bir ilçe olarak, onların gelecekte çok daha güçlü bireyler olması adına hem eğitim, hem de sportif alanlarda gençlerimizi hayata hazırlayacak önemli hizmetler yapıyoruz. Birçok kurumlarımızla da ortak projelerimiz var. Esas hedefimiz gençlik. Çünkü yarının büyükleri, yöneticileri onlar. Onları daha iyi bir şehirde, daha iyi bir ülkede yaşatacak projeleri, hizmetleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Yıldırım Belediyesi'nden çocuklara kayak dersi (2)

 

‘PROJELERİMİZİ TAMAMLIYORUZ’

 

Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’da inşa ettiklerini hatırlatan Başkan Edebali, “Göreve talip olduğumuzda daha yaşanabilir, daha güvenli ve insanları mutlu bir şehir için hazırladığımız “İdeal Şehir Yıldırım için 100 Adım” vizyonumuz kapsamındaki projelerimizin tamamına yakını hayata geçirdik. Büyük bir kısmı tamamlandı, bir bölümü de devam ediyor. Kayak eğitim merkezi bu projelerimiz içerisinde yer alıyordu. Bunu gerçekleştirmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Amacımız milli ve manevi değerlerini özümsemiş, dünyadaki gelişmeleri takip eden nesiller yetişmesine katkı sağlamak. Bunları gerçekleştirmek için gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yıldırım Belediyesi'nden çocuklara kayak dersi (1)

Leave a Reply