Yaz saati uygulaması sona mı eriyor ?

87661_620x350
Bakanlar Kurulu kararıyla gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştı. 14 Mart 2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı’nda yer alan “30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bir saat geri alınması” ibaresi de yürürlükten kaldırıldı. Bu Kararla 30 Ekim tarihinde saatler geri alınmadı.

 

Uygulamanın başladığı günden itibaren enerji tasarrufu için kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili vatandaşlardan gelen şikayetlerin artmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı harekete geçti.

 

Uygulamanın tamamına ilişkin bir röntgen çekileceğini açıklayan bakanlık yetkilileri, buna göre bir adım atılıp atılmayacağının belirleneceğini söyledi.

 

Karar alındığı dönemde en çok etkilenecek olan kesimin öğrenciler olacağı tahmin edilmişti. Sabah 8’de dersi başlayan öğrenciler 7.00’da karanlıkta yola çıkacağı için olumsuz etkileneceği gündeme gelmişti. Bu günlerde çocukların okula karanlıkta gittiğine birçok kez şahit olmuşsunuzdur elbet.

 

 

İşte bu olumsuz durumdan şikayetçi olan bazı vatandaşların tepkileri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply