Uludağ’ın gizli arka bahçesi: Gököz Göleti

17309758_1588037537876333_7940235523159260116_n
Bu pazar kendinize bir iyilik yapın ve Bursa’nın cennet köşelerinden biri olan Gököz Göleti’ne gidin kesinlikle pişman olmayacaksınız.

 

 

Bursa’nın Keles ilçesine bağlı Gököz Köyü içinde yer alan gölet size temiz bir hava ile kahvaltı yapmak , ata binmek ya da huzuru bulacağınız bir imkan sunuyor.  Özel aracınızla gölet kıyısına kadar gidebildiğinizi hatırlatmak da fayda var.

 

 

Sabah erken saatlerde dağlardaki karın etkisiyle hissedeceğiniz soğuk hava öğle saatlerinde etkisini yitirecek ve bu sessizlikte yudumlayacağınız kahvenin hazzı başka olacaktır, nedeni ise karşınızda mavi gökyüzü ve gölet arasında kalan muhteşem panaromik Uludağ manzarası.

 

 

Bahar mevsiminde burada her yeri harika kokan sarı kır çiçekleri ve papatyalar kaplamaktadır. Buradaki tek ses kuş ve inceden esen rüzgar sesi. Nasıl cazip değil mi ?

 

Ayrıca gölette bulunan kayıkları kiralayarak göleti gezebilirsiniz. Zaman zaman özel kanosunu getiren insanların huzuru burada aradıklarına şahit olacaksınız.

 

 

Doğa sizi çağrıyor bu daveti kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Her pazar kendinizi modern hapishanelere benzeyen alışveriş merkezlerine kapatmaktan sıkılmadınız mı ? Hayatınıza farklılık katın doğaya yelken açın

 

Bu pazar kendinize bir iyilik yapın ve Bursa'nın cennet köşelerinden biri olan Gököz Göleti'ne gidin. Sabah erken saatlerde dağlardaki karın etkisiyle hissedeceğiniz soğuk hava öğle saatlerinde etkisini yitirecek ve bu sessizlikte yudumlayacağınız kahvenin hazzı başka olacaktır, nedeni ise karşınızda mavi gökyüzü ve gölet arasında kalan muhteşem panaromik Uludağ manzarası. . g_sharepoint#ig_europe#ig_photoflair#ig_eurasia#ig_today#instagram_turkey#instalike#instagood#instamood#world_besthdr#500px#nationalgeographic#natgeo#photosociety#fotografheryerde#photography#photooftheday#nationalgeographictr#anadolufotograf#hdr_beautiful_landscapes#hdr_turkportal#bursayasam#seeyouturkey#turkobjektif#ig_photostars#trtbelgesel#trtavaz#gokozgoleti#göközgöleti#gököznaturalpark

A post shared by Utku Şamlı (@utkusamli) on

 

Yazı & Fotoğraflar: Utku Şamlı

Leave a Reply