OSMANGAZİ’DE MÜZİK ŞÖLENİ

OSMANGAZİ MÜZİK
Osmangazi Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi ile imzaladığı “Kültürel İşbirliği Protokolü’ çerçevesinde konserler veren ‘Uludağ Makam’ topluluğu, ‘Bahar Şarkıları’ ismini verdikleri son konserinde dinleyicilerine müzik ziyafeti sundu.

 

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır ile çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık 2 saat süren konserde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin seçkin eserlerine yer veren ‘Uludağ Makam’ topluluğu, konserlerine ünlü bestekar Sadi Işılay’ın bestelemiş olduğu Saz Semaisi ile başladı. Avni Anıl’dan, Sadettin Kaynak’a, Nida Tüfekçi’den yöresel Anadolu ezgilerine uzanan geniş bir repertuar sunan Uludağ Makam topluluğu, ‘Bahar Şarkıları’ ismini verdikleri konser ile büyük beğeni topladı. UÜ Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Ana Sanat Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tohumcu, Ali Kaan Kaplan, Doç. Ersen Varlı, Yrd. Doç. Güniz Alkaç, Mahmut Cemal Sari, Öğr. Gör. Ozan Sari ve Doç. Dr. Özlem Doğuş Varlı’dan oluşan Uludağ Makam topluluğunun konseri Baharın Getirdikleri ismini verdikleri doğaçlamalarla son bulurken, sanatçılar müzikseverler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Sahnede her hangi bir elektronik cihaz kullanmayan, ses ve enstrümanların orijinal tınılarıyla yankı bulduğu konser sonunda, Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, Uludağ Makam topluluğu üyelerine çiçek takdim etti.

 

Kaynak: Osmangazi Belediyesi

Leave a Reply