Öğrencilerden Kumla’ya 200 adet kuş evi

200kusevi01
Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri ve Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğü ekipleri, TEMA Vakfı Gemlik Temsilciliği ve GTSO Gazi İlkokulu ile birlikte Kuş Evi Projesi düzenledi.
GTSO Gazi İlkokulundan 150 öğrenci Kuş Evi projesine kendi imal ettikleri el emeği göz nuru kafesler ile destek verdi. Gemlik Belediyesi’de kampanya ya 50 adet modern kuş evi ile katıldı. Rengarenk Kuş Evleri düzenlenen tören ile Kumla Mahallesi Çamlık mevkii ve Kumla Mahallesindeki Piknik alanlarına yerleştirildi. Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sabri Emre, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Turhan’ın yanı sıra GTSO Gazi İlkokulu Müdürü Soner Karasu’da proje etkinliğinde yer aldılar.
Öğretmenler Eşref Turan, Yusuf Topal ve Gökben Batmaz’da öğrenciler ile birlikte bu etkinliğe iştirak ettiler. Gemlik Belediyesi, son üç yıl içinde ilçedeki hayvanseverler ile birlikte tüm parklar, çocuk parkları ve piknik alanlarına 500’e yakın kuş evi yerleştirmişti. Gemlik Belediyesi bunun yanı sıra TEMA Vakfi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Yeniköy Çamlık Mevkiine de öğrenciler ile birlikte kuş evleri koymuştu.

Leave a Reply