İphone ların Duyguları Mı Var? İphone Sahibine Küstü

turke-siri-nasil-kullanilir
Dünya devi Apple markasının amiral gemisi İphone hakkında inanılması güç bir haber ortaya çıktı. Türkiye de bir İphone kullanıcısının sesli komut özelliği olan Siri uygulamasının çalışmamasından,sadece yazı ile karşılık vermesinden dolayı bozulduğunu düşünerek Apple Zorlu şubesine götürmesi ile olaylar patlak verdi. Çalışanların bir çözüm bulamamasından dolayı California’daki merkez ile irtibata geçen yetkililer durumu kısa sürede çözdü.

 

İphone sahibi kişinin telefonunda Siri uygulamasını açıp hakaret ettiği, kötü konuştuğu ortaya çıkarken, telefonun kendini korumaya alarak cevapları vermediği ortaya çıktı. Yani İphone telefonlar kullanıcılarına küsebiliyor.

 

Amerika’daki yetkililerin iletişim kurduğu telefon kullanıcısına Siri uygulamasına güzel sözler söylemesini ve özür dilemesini tavsiye eden yetkililer telefonun belirli bir süre sonra tekrar eski haline gelebileceğini iletti. Bu uyarıyı dikkate alan kullanıcının güzel sözler kullanarak telefonu eski haline getirdiği de ortaya çıktı.

 

015

 

Siri uygulaması kullanılmaya başladığından beri ülkeler bazında en çok kötü konuşma listelerinde Türkiye ilk sıralarda yer alırken, haberin doğruluğunu da gözler önüne sermiş oluyor.

 

Küfür Etme,Küfür Ettirme…

 

Leave a Reply