29 Ekim’de Ücretsiz Ulaşım Talebine Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Red Geldi

Burulaş Zam
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyaretinde toplu ulaşım Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz yapılmıştı , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da ulaşımın ücretsiz olması için yapılan talebi geri çevrildi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasında “Kamu kurum ve kuruluşlarınca üretilen mal ve hizmet bedellerinde ücretsiz tarife uygulanamaz” denildi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’de Büyükşehir’in kararını sosyal medya hesabından eleştirdi.

 

Bozbey’in yapmış olduğu açıklama:

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden en büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramımızda ulaşımın ( otobüs, minibüs, Bursaray, tramvay) ücretsiz olsun talebimize üzgünüm ki RED cevabı aldık. Bu RED cevabını kamuoyu ile paylaşma gereği duyduk.

 

Çünkü kamuoyununda bildiği gibi bir çok konu ve zamanda ücretsiz ulaşım sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi ulusumuzun en büyük bayramında ücretsiz ulaşım isteğimizi RED etmesine bir anlam veremedik.

 

İnanıyorum ki Bursa Büyükşehir Belediyesi bu olumsuz kararından vazgeçip 93.yılını coşkuyla kutlayacağımız en büyük bayramımız olan CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ulaşımı ücretsiz yapacaktır..

 

bozbey-aciklama

bursa-ucretsiz-ulasim-talebi

Leave a Reply